Amfiteater Východná

18. - 21. 7. 2024

logo

Lektori
tanec

Ivana Topoľovská

Volám sa Ivana, no vo folklórnom svete ma všetci poznajú ako Zrzku. S folklórom a láskou k nemu som sa narodila, vyrastala a tato láska pretrváva až dodnes. Som z rodiny nositeľov tradícii z Parchovian, kde som už v detstve pôsobila ako členka detskej skupiny Parchovianka.

Peter Vajda

Tanečník, pedagóg a folklórny nadšenec, držiteľ niekoľkých domácich i zahraničných ocenení orientujúci sa na tance východného Slovenska, rómsku kultúru a folklór našich južných susedov.

Alfréd Lincke

Vedúci Dfs Tancovadlo, lektor tanečných domov, spoluorganizátor podujatí Rozhýbkosti, Krpčekovo, Tatry v kroji. Interpret v projektoch Vytvorila dedina tancuje mesto, Gádžo expres, Partia a Banda.

Kis István a Erika

Pochádzajú zo Sedmohradska, v súčasnosti žijú v Budapešti. Vyštudovali odbor pedagogiky ľudového tanca na Vysokej škole tanečného umenia v Maďarsku.

Júlia Leškaničová

Farmaceut, no svoj voľný čas už dlhoročne venuje ľudovému tancu. Ako tanečníčka pôsobila vo folklórnom súbore Hornád, aktuálne svoj tanečný kumšt prezentuje v tanečnej skupine Bardfa a v OZ Juhaska reguľa.

Peter Hrabovský

anečný pedagóg, choreograf a aktuálne umelecký vedúci folklórneho súboru Ponitran. Je absolventom Katedry etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre. Ako interpret pôsobil vo folklórnych súboroch Urpín, Ponitran, Šumiačan a v Tanečnej skupine Partia.

Martin Topoľovský

Topoľ, ako ho všetci volajú, pochádza z rodiny nositeľov tradícii z Parchovian. K folklóru bol vedený od malička, ale naplno sa mu začal venovať až od svojich 19.rokov. Kariéru odštartoval vo folklórnom súbore Borievka v roku 2006.

Linda Luptáková

Pedagogička ľudového tanca a tanečných domov, absolventka VŠMU. Dlhoročná tanečnica US Lúčnica a neskôr Ifju szivek, v súčasnosti vášnivá parašutistka, ktorá krásy ľudového tanca prenáša aj na oblohu. Účinkovala ako osudová žena Mareka Ťapáka vo filme Tanec medzi Črepinami. Momentálne ju môžete vidieť tancovať v nových projektoch Partie. Je súčasťou Rozhybkosti od samého začiatku, kde sa s Petrom Vajdom venuje najmä laikom.

Lektori
hudba a spev

Prednášky
a remeslá

Stiahnúť PDF Stiahnúť PDF