Amfiteater Východná

13. - 16. 7. 2023

logo

ROZHÝB LOĎ 2022 CHORVÁTSKO

Dátum: 10. 09. 2022

Miesto: Chorvátsko

Plavba po najkrajších miestach Dalmácie, v spoločnosti priateľov tradičného ľudového tanca a spevu. Spojenie, ktoré ste s nami už dva ročníky mohli okúsiť. Zažiješ sedem nezabudnuteĺných dní v spoločnosti svojich priateľov, v opojení nádhernej prírody a ľudovej nôty. Spoločne na vlne folklóru vyrazíme na miesta, ktoré oko bežného suchozemca ešte neuzrelo.

Máš jedinečnú možnosť byť opät pri tom 😉

TERMÍN: 10.09.2022 7dní, Split
CENA: 598,- €/osoba – plachetnica
CENA: 748,- €/osoba – katamarán


V cene sú zahrnuté kompletné náklady na loď, kapitána a poplatky súvisiace s plavidlom.

Časté otázky

Komu je akcia Rozhýb loď určená?

Plavba je určená všetkým sympatizantom slovenského folklóru, ktorí by radi strávili voľný čas so svojimi folkloristickými priateľmi a chcú tiež skúsiť toľko spomínanú letnú dovolenku na palube plachetnice.

V čom je výhoda tohto netradičného spojenia?

Nebudeme fixovaní na jeden rezort či hotel. V priebehu týždňa tak uvidíme najkrajšie miesta a pláže, ktoré ponúka chorvátska Dalmácia. Dostaneme sa na miesta, kde sa bežný turista nedostane.

Budú peniaze za akciu vrátené ak z dôvodu COVID opatrení nebude možné akciu absolvovať?

Áno, peniaze budú vrátené v prípade, že účastník bude pre tento účel poistený. Poistenie vieme za- bezpečiť za poplatok 25€/osoba, ktorý sa uhrádza spolu s 1. zálohou za loď.

Ak sa folklóru zatiaľ nevenujem, môžem sa tejto akcie zúčastniť ako iba “dovolenkár”?

Kurzy spevu a tanca nie sú povinné, je to bonus navyše. Príjemnej folkloristickej atmosfére však napokon asi nikto neodolá.

Mám deti, môžem ich zobrať so sebou?

Deti na palube sú vítané. Každým dňom sa pútavou formou naučia niečo nové, budú mať možnosť hier vo vode (v závislosti od veku plávacia vesta výhodou), šnorchlovať, či priučiť sa čo to i z jachtárskeho remesla.

Je ubytovanie priamo na lodi?

Áno, každý účastník bude mať spolu s parťákom k dispozícii svoju dvojmiestnu kajutu.

Ako je to so stravou?

Na lodi je plne vybavená kuchyňa. Každá kajuta má službu, t.j. pod svojim velením za pomoci ostatných členov posádky pripraví stravu na jeden deň. Zväčša ide o raňajky a večeru. Obed sa väčšinou podáva ľahký, formou ovocia. V priebehu horúcich dní kladieme dôraz na dostatočný pitný režim.

Na lodi som ešte nebol, príp. dovolenku na lodi som ešte neabsolvoval. Nie je to problém?

Problém to rozhodne nie je, práve naopak. Zrejme sa Ti otvoria nové možnosti, o ktorých si iba počul, no doteraz nezažil. Často k nám pribúdajú na obdobných plavbách “noví námorníci”, nakoniec sa našich plavieb účastnia každoročne.

Nehrozí na mori morská choroba?

Niektorí ľudia sú náchylnejší na tzv. kinetózu, napríklad v dopravných prostriedkoch. Voda, predsa len nie je “pevná podložka” po ktorej sa loď pohybuje. U týchto jedincov sa za nepriaznivého počasia “morská choroba” môže vyskytnúť. Ideme však na Jadranské more, ktoré je jedno z najkľudnejších na svete. K spomínaným príznakom dochádza iba výnimočne a dnes ich už vieme účinne potlačiť vhodnými liekmi. Takže no stress 🙂

O dovolenkách na lodi som počul už často krát. Chcel som sa už dávno niečoho podobného zúčastniť, no zatiaľ som nič podobné neabsolvoval. Bude možnosť, naučiť sa niečo o jachtingu, príp. skúsiť loď i kormidlovať?
Kto bude mať záujem, tomu kapitán veľmi rád priblíži všetko súvisiace s plavbou, rád Ťa zapojí do pre- vádzky lode a umožní Ti i kormidlovanie pod jeho dozorom.

O akciu Rozhýb loď mám záujem. Ako si môžem zabezpečiť miesto na palube lode?

Stačí kontaktovať organizátorov telefonicky, e-mailom (info@nautitech.sk), alebo osobne Vlada Michalka či Freda Linckeho a uhradiť zálohu 290Eur/osoba na účet ktorý Vám po potvrdení účasti zašleme. Zvyšná čiasatka bude uhradená koncom júla 2022.